Home / Königstein adventní + plavba lodí 8.12.2018

Königstein adventní + plavba lodí 8.12.2018

Jednodenní výlet 8.12.2018

Königstein adventní + plavba lodí 8.12.2018

ADVENTNÍ    KÖNIGSTEIN

 PLAVBA  LODÍ

„ ALL INCLUSIVE“

Čeká Vás  vánočně vyzdobená loď a hned  ráno  ke snídani  voňavá káva, čaj nebo  svařák, ke kterému dostanete domácí  koláč nebo perník , který máte v ceně plavby. Během plavby  krajinou labských pískovců  Vám  průvodce podá  informace o zajímavostech v okolí  i o  saských  vánočních tradicích a ještě před přistáním  se posilníte vydatnou polévkou s pečivem. Po přistání v Königsteinu  se od lodi můžete vydat do pevnosti   pěšky nebo po krátkém místním trasferu  elektrovláčkem, který z města do pevnosti jezdí každou půlhodinu.Majestátní  pevnost Königstein   je těsně spjata s českou historií  a  ročně sem zavítá  800 tisíc návštěvníků .  Můžete zde navštívit více jak 30 budov s muzejními expozicemi  , projít podzemní kasemata  a užít si nejlepší  vyhlídku  na celé českosaské Švýcarsko.  

O adventu se pevnost  promění na historický vánoční trh s ukázkami řemesel ,  stánky s pochoutkami a dárkovým zboží. Nejen děti nadchne, že ve stáncích obsluhují šermíři i skřítkové a o zábavu na nádvoří se postarají akrobati a kejklíři s ohni.  Nechybí kreativní dílny, jízda parní mašinou i schránka na dopisy Ježíškovi. 

Při zpáteční cestě  lodí Vás čeká  česrtvě připravené hlavní jídlo a  zájemci  mají možnost  zapojit  do  pečení perníčků ve tvaru kotviček s našim lodním kuchařem  - na perníčcích si můžete na místě pochutnat nebo si je odnést domů.

Cena zahrnuje: plavbu tam a zpět  s průvodcem, sladkou snídani – kávu/čaj nebo svařák s domácím koláčem, dvouchodové menu, pečení perníčků v lodní kuchyni.

Příplatky: Vstup do pevnosti a doprava z přístavu cca 15 Euro

TERMÍN:  8.12.2018

Cena: 1350,-KČ

V ceně: doprava autokarem, plavba lodí, průvodce

                                                                                      Odjezd:    Humpolec-Stromovka 04.30 hod.

 Pelhřimov- KD Máj 05.00 hod.

Vlašim – CA Yvetta  05,45 hod.

   předpokládaný návrat do 24.00 hod.