Home / Plavba lodí do saských lázní Rathen 4.5.2019

Plavba lodí do saských lázní Rathen 4.5.2019

Jednodenní výlet 4.5.2019

Plavba lodí do saských lázní Rathen 4.5.2019

Plavba lodí do saských lázní Rathen

Plujte s námi na výlet labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein až do Rathenu. Do Rathenu nesmí auta, jenom lodě, výletníci, turisté a rodiče s dětmi.

Lázeňské městečko se rozkládá na obou březích Labe spojených nejstarším přívozem na Labi, který je v neustálém provozu. Na levém břehu je obrovská zahradní železnice s modely měst na české i německé straně, dětský park s prolézačkami a lezeckou stěnou, zahradní pavilon s cukrárnou a posezením při kávě.Od přívozu vede krásná procházková stezka zakončená lázeňskou vyhlídkou s hudebním parkem trvale hrajícím k pohledu na amfiteátr skal. Na pravém břehu projdete kolem stylových hotelů a penzionů pěší zónou plnou cukráren a obchůdků se suvenýry a dárkovými předměty. Pěší zóna ústí do lesního údolí s rybárnou nabízející čerstvě uzené pstruhy z domácího chovu a pokračuje k lesnímu jezeru Amselsee s možností zapůjčení lodiček k projížďce pod množstvích bizardních skalních vrcholů. V blízkosti jezera se nachází výjimečné skalní přírodní divadlo pro několik tisíc osob s trvalým repertoárem od příběhů Karla Maye s živými zvířaty v odpoledních hodinách až po večerní představení divadelní klasiky s mnoha světelnými a zvukovými efekty v odrazech skal. Od jezera vystoupáme k turistickému magnetu oblasti –skalní vyhlídce Bastei s torzy historického hradu a zbytky opevnění s placeným procházkovým okruhem . na samotném vrcholu se nachází mnoho úchvatných skalních vyhlídek a rozsáhlý komplex stravovacích zařízení od bufetu až po restauraci nejvyšší cenové kategorie. Při západu slunce sestoupíme k přístavišti ke zpáteční cestě lodí. A kdo by se bál ze zdravotních důvodů pěší túry, může využít místní dopravy, kterou se dostanete až přímo k vyhlídce.

TERMÍN:  4. května  2019

Cena: 1 450,-  dítě do 10 let 1 250,-

pojištění léčebných výloh příplatek Kč 15,-

Cena zahrnuje: autokarovou dopravu do Hřenska a zpět, plavbu do K.Rathenu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), dvouchodovou večeři (předkrm a hlavní jídlo), služby průvodce na lodi, v češtině zpracovaný itinerář

 Odjezd:    Humpolec-Stromovka 04.30 hod.

                Pelhřimov-parkoviště Lidl 05.00 hod.

                 Vlašim – CA Yvetta  05,45 hod.

   předpokládaný návrat do 23.00 hod.